středa 23. září 2020

Udělat si radost bez pocitu viny

K Vánocům jsem si vybrala jako jeden z dárků Čakrové večery, kdy se jeden pátek v měsíci sejde skupinka žen a naše lektorka nás vede k otevírání a posilování energií u našich sedmi nejdůležitějších čaker. Tento pátek jsme probírali druhou - Svadhisthana čakru. Kdybych jen bývala tušila, co všechno se ve mně tento večer otevře, snad bych se na to mohla i nějak připravit. Ovšem otázka je, zda se na něco takového dá vůbec připravit. 

Už když lektorka vyslovila tu větu "Když si něco dopřejete pro sebe, máte pocit viny? Běží vám hlavou otázka, co jsem za ty peníze mohla koupit dětem, do domácnosti (dosaďte si, co chcete)", jsem věděla, že tento večer patří mně. Zrovna tohle totiž bylo téma, které se mě bytostně týkalo.

Dlouho jsem tuto investici zvažovala. V hlavě mám stále vzorec "Za ty peníze můžeš koupit něco dětem, použij to na jídlo, teď zrovna začne škola, budeš potřebovat platit kroužky..." Všechno pro děti, všechno. Učím se s tím pracovat. A jelikož jsem ve fázi vědomého dělání si radosti pro sebe, prostě jsem si jednoho dne řekla, že ušetřené peníze věnuji sobě. Ne dětem. Ne manželovi. Ne na jídlo. Ne na výlet. Ne pro rodiče. JEDNODUŠE PRO SEBE. Samozřejmě přišly nejdřív výčitky (která máma je v tuhle chvíli nemá?), ale už po pár dnech jsem věděla, že kdybych to měla udělat znova, neváhám a udělám to zas.Péče o moji problematickou pleť spočívala léta v tom, že jsem si každé ráno a večer opláchla obličej vodou, potom s vlhčeným tamponem otřela kůži micerální vodou a nakonec jsem nanesla krém. Jasný, vyzkoušela jsem tisíc krémů, tisíc zázračných přípravků, sér, masek, doporučení od lékařů, omezení určitých druhů potravin apod... Mohla bych opravdu vyprávět. Občas přišly výkyvy, kdy se pleť zhoršila (známe PMS, dámy, že?), kdy jsem měla hodně stresu, jedla více sladkého a na té pleti bylo všechno, opravdu všechno druhý den poznat. Tím, jak poslední měsíce VĚDOMĚ pracuji s "CO DÁVÁŠ DO SVÉHO TĚLA, TO SE TI VRACÍ", vědomě taky pracuji konečně s tím, jak posílit péči o pleť i zvenčí. 

Je to jako s kartáčkem na zuby. Než jsem dostala elektrický kartáček, měla jsem pocit, že svoje zuby si čistím celkem pečlivě a vůbec jsem to neřešila. Ale jakmile se mi do ruky dostal elektrický kartáček, ten WOW pocit z čistoty byl znatelný po prvním použití. Prostě pocit, že ty zuby jsou najednou FAKT čisté nějak víc. Ale než jsem ho měla, žila jsem v domnění, že takhle to stačí. Znáte to taky takhle, měli jste to podobně?

Stejný pocit jsem měla i při mém prvním čištění tváře touto mašinkou. Dokud jsem nepoznala tuto patentovanou technologii, měla jsem za to, že pro svou pleť dělám hodně. No, zřejmě nedělala, protože žádný přípravek neudělal za dlouhé měsíce to, co udělal během pár týdnů tento produkt. Mé přesvědčení o koupi posílilvýsledky jiných žen - žen a dívek s velmi silným akné či velmi povadlou pletí. Tady se nedá koukat jinak než s otevřenou pusou. Nakonec jsem to prostě v hlavě přetvořila na životní investici, tohle totiž není něco, co vyhodíte za měsíc, protože to dojde, anebo protože to nefunguje. 

Dnes už bych za každý  jednotlivý slib, který tento přístroj dává (vyhladí pleť, rozzáří, zvýší její odolnost, zmizí jakási hrubost, pomůže s akné, vyhladí vrásky, kůži hydratuje a tonizuje a spoustu podobných), dala sama ruku do ohně. Obzvlášť, když testuji na sobě už nějaký ten pátek a vidím výsledky.Žádné komentáře:

Okomentovat

Imunita

Každý, ale každý rok v této době řeším to samé - koutky u lehce atopické Terezky, opary u nás všech, lehké nachlazení u dětí (zvláštní, že j...